56094 zł
cel 47936 zł

83
wspierających

 

Dożywienie dzieci z Dilla w Etiopii

Siostry salezjanki prowadzą na misji w Dilla przedszkole, przychodnię, organizują pomoc doraźną. Brakuje pieniędzy na zakup jedzenia dla dzieci i niemowląt, kobiet w ciąży i osób starszych. Zapewnijmy posiłek dla potrzebujących. Wesprzyj Projekt 544!

Salezjańska placówka misyjna powstała w 1986 roku. Siostry prowadzą tutaj dwa przedszkola dla 540 dzieci. Starają się zapewnić najmłodszym przynajmniej jeden posiłek dziennie. Niestety, ze względu na ograniczone możliwości, zazwyczaj jest to jedynie bułeczka własnego wypieku z herbatą lub sokiem. Często jest to jedyny posiłek dzieci w ciągu dnia.

Na misji w Dilla działa również przychodnia ogólna. Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy lekarza, dowiedzieć się jak zapobiegać chorobom. Matki w ciąży otrzymują wsparcie i poradę lekarską. Dla najmłodszych pacjentów oferowane są szczepienia ochronne.

Misjonarki starają się dodatkowo pomagać osobom starszym, niedożywionym oraz chorym na AIDS.
Sytuacja zdrowotna w Dilla jest krytyczna. Ponad 40% społeczeństwa jest zarażona wirusem HIV.
Dużym problemem jest również brak czystej wody do picia. Rzeka jest bardzo zanieczyszczona, co odbija się na zdrowiu mieszkańców.

Celem projektu jest zapewnienie śniadania dla przedszkolaków, posiłku dla osób starszych i opuszczonych, leczenie chorych dzieci, zapewnienie lepszego odżywiania dla matek chorych na AIDS.

Do zrealizowania projektu konieczny jest zakup mąki i półproduktów do wypieków chleba, zakup leków oraz faffy. Faffa to rodzaj kleiku, który zawiera wszystkie niezbędne dla niemowląt składniki odżywcze. Potrzebujemy również pieniędzy na transport zakupionych produktów.

Wspólnie możemy pomóc w realizacji projektu.

Wspieraj Projekt 544!

Pomóż siostrom w ich misji! Wesprzyj Projekt 544!

Za projekt odpowiada s. Helena Kamińska FMA