49504 zł
cel 41858 zł

444
wspierających

Dożywianie, leki, pomoce szkolne dla dzieci z Bujunbura w Burundii

13 chłopców z  Buterere (Burundi) czeka na naszą pomoc. Potrzebują materiałów szkolnych, mundurków, jedzenia i leków.

Salezjanie prowadzą na przedmieściach Bujumbury placówkę misyjną. Pomagają najbiedniejszym uczniom ze szkoły zawodowej, oratorium i dzieciom ulicy. Niektóre z nich to sieroty, inne uciekły z domu i szukają lepszego życia na ulicy. Niestety młodzież, która mieszka na ulicy wpada w nałogi, popada w konflikt z prawem i choruje. Nie ma nadziei, jest bezbronna wobec niesprawiedliwości i cierpienia. Staramy się pomóc dzieciom i młodzieży, która są w najgorszej sytuacji. Z różnych względów wielu młodych ludzi wraca na ulicę. Salezjanie stworzyli projekt, który ma na celu pomóc młodzieży, dać im szansę na edukację i spokojną młodość. Obecnie programem objęto 13 chłopców, którzy są uczniami pobliskiej szkoły i mieszkają w Centrum Księdza Bosko. Dla tych chłopców jest to dom, a księża stali się ich rodziną. Spędzają z nimi czas, dbają o nich. Na wakacje wracają do swoich rodzinnych domów. Salezjanie chcą im pomóc i wspierać ich edukację przynajmniej do ukończenia szkoły średniej. Niestety brakuje funduszy. Marzeniem salezjanów jest stworzenie dużego centrum dla większej liczby uczniów i dzieci ulicy.

W Burundi panuje zła sytuacja polityczna. Znacznie wzrosły ceny towarów, nawet jedzenia. Wielu mieszkańców nie stać na kupno podstawowych artykułów, min. jedzenia, ubrań, środków czystości, książek.

Celem Projektu 522 jest wsparcie 13 chłopców. Zapewnienie im żywności, materiałów szkolnych, leków, środków czystości, odzieży, pieniędzy na transport do domu. Pomóżmy tym chłopcom.

Wesprzyj projekt 522!

Odpowiedzialny za projekt jest ks. John Ngigi  Njuguna SDB