161893 zł
cel 76104 zł

1828
wspierających

Rozbudowa Centrum Młodzieżowego im. św. Jana Pawła II w JoypurHat

Mieszkańcom brakuje poczucia bezpieczeństwa, niełatwo opowiedzieć ich historie, większość z nich jest zbyt trudna. Pomóżmy im wybudować „Centrum Młodzieżowe”.

Bangladesz jest jednym z najuboższych, najmniej rozwiniętych i najgęściej zaludnionych państw świata. Sytuacja salezjanów w JoypurHat nie jest łatwa. Placówka misyjna powstała niedawno, zaledwie 3 lata temu. Misjonarze prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oratorium i realizują projekt dożywiania ludzi mieszkających w slumsach. W JoypurHat żyje wiele plemion, najbardziej zaniedbani i opuszczeni są ludzie, którzy nie są muzułmanami. To im udzielana jest największa pomoc. Pierwsze kroki zostały podjęte, jednak teraz salezjanie mierzą się z poważnym problemem braku budynku. Nie mają miejsca, gdzie mogliby zorganizować zajęcia lekcyjne i spotkania, przygotować i rozdawać posiłki. Wszystko odbywa się na świeżym powietrzu.

Celem Projektu 508 jest wybudowanie budynku „Centrum Młodzieżowe”. Będzie to obiekt dwupiętrowy, w którym mieścić się będzie aula wielofunkcyjna, sale na zajęcia lekcyjne, biblioteka, internat z kuchnią i jadalnią dla około 40 osób. W przyszłości ten budynek ma zostać przekształcony w szkołę podstawową i średnią. Projekt architektoniczny przygotowany został przez inżyniera, który współpracuje z salezjanami i diecezją. Zaprojektował on budynek tak, aby bez zbędnych kosztów, został przekształcony w szkołę.

Dzięki temu projektowi dzieci i młodzież zyska miejsce do nauki i wypoczynku.
W „Centrum Młodzieżowym” odnajdą opiekę i wartości takie jak: wzajemny szacunek, życzliwość, miłość, uczciwość, zrozumienie. W wybudowanym obiekcie będę organizowane zajęcia regularne (m.in. oratorium, jadłodajnia) i cykliczne (m.in. rekolekcje, wakacje).

Wspólnie wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda się zrealizować Projekt 508!

Wesprzyj projekt 508.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Paweł Kociołek SDB