23601 zł
cel 23744 zł

762
wspierających

Sprzęt sportowy dla oratorium Don Bosko w Masinie


W Masinie młodzież zmaga się z biedą, brakiem rodziny i pracy. Chcą zapomnieć o problemach i sięgają po używki. Dajmy im szansę! Przywróćmy marzenia. 

Projekt 504 to wsparcie Oratorium Don Bosko i zakup sprzętu sportowego. Oratorium to świetlica stworzona dla dzieci i młodzieży, szczególnie dla ubogich i pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Możemy sprawić, że młodzi ludzie zamiast sięgać po alkohol i narkotyki, będą chętniej i częściej uprawiać sport. Za pieniądze ze zbiórki zostaną zakupione: obuwie sportowe, ubrania do ćwiczeń, wyposażenie boisk, stoły to tenisa stołowego i piłkarzyki.

Na wzór św. Jana Bosko staramy się dzieciom i młodzieży zapewnić bezpieczeństwo, miłość i troskę.  Salezjanie wybudowali w Masinie cztery boiska do piłki nożnej, dwa do siatkówki, jedno do koszykówki i piłki ręcznej.  Każdego dnia przybywa młodzieży, dla której oratorium jest miejscem spotkań i rozwoju. Aktywność fizyczna jest jednym z elementów rozwoju, która pozwala spożytkować dobrze energię i pozwala odzyskać wiarę we własne możliwości.
Św. Jan Bosko często grał ze swoimi podopiecznymi w piłkę nożną, organizował zabawy i gry, żeby młodzież wykorzystała swój potencjał w dobry sposób i nie grzeszyła. Salezjanie z Masiny tworzą dla dzieci i młodzieży miejsce spotkań, zapewnić im rozwój duchowy i osobisty. Starają się wyciągać młodzież z nałogów i pokus, które wynikają z braku zajęć i perspektyw na życie.

Wspólnie zapewnijmy młodzieży z Masiny możliwość rozwoju. Wesprzyj Projekt 504. Razem dla młodzieży z Masiny.

 

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Ghislain Nkiere SDB