16962 zł
cel 25875 zł

106
wspierających

Kolonie letnie dla dzieci z oratorium w Bahia Blanca

Argentyna to kraj na południowym krańcu Ameryki Łacińskiej. Mimo względnie stabilnej sytuacji gospodarczej, istnieją tu obszary nędzy. Pierwsi misjonarze salezjańscy pojawili się w Argentynie w XIX wieku. Siostry salezjanki działają tutaj od ponad 100 lat.

W Bahía Blanca, położonej na styku dwóch krain geograficznych – Pampy i Patagonii, misjonarki prowadzą oratorium „Przyjaciele Laury Vicuña”. Promowane są tam wartości, które stanowią podstawę życia salezjańskiej świętej – odpowiedzialność, uczciwość, szacunek, solidarność i kreatywność. Przychodzą tu dzieci i młodzież z okolic oraz uczniowie salezjańskich szkół.

Projekt dotyczy organizacji dwóch obozów letnich w formie rekolekcji. Pierwszy, dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów z pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej im. Maryi Wspomożycielki, trwa dwa dni. W drugim biorą udział dzieci od trzeciej klasy szkoły podstawowej, które wyjeżdżają na cztery dni.

Aby wziąć udział w koloniach, dzieci zbierają pieniądze na wyjazd już w drugiej połowie roku szkolnego. Organizują loterie fantowe, sprzedają wypieki. W tym roku siostry chcą urozmaicić aktywności podczas obozów. Zebrane fundusze przeznaczą na zakup namiotów, piłek, gier, gitar, materiałów papierniczych, ale także równie potrzebnych garnków i łyżek.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Marisa Garlatti FMA