51948 zł
cel 50736 zł

333
wspierających

Wsparcie edukacji ubogich dzieci z Fianarantsoa

Dzielnica Ankofafa znajduje się na peryferiach miasta Fianarantsoa na Madagaskarze. Jej mieszkańcy przybyli w większości z okolicznych wiosek w poszukiwaniu pracy. Wiele rodzin żyje w trudnych warunkach. 60% z nich dotyka problem ubóstwa, który odbija się szczególnie na sytuacji dzieci.

W Ankofafa salezjanie prowadzą szkołę zawodową i oratorium. Ponadto organizują kursy alfabetyzacji, wsparcie w ponownej integracji szkolnej oraz programy angażujące rodziców dzieci objętych tymi programami. Oprócz działań na rzecz edukacji mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc socjalną, która obejmuje dożywianie dzieci i młodzieży oraz niezbędną pomoc medyczną.

Projekt 479 obejmuje sfinansowanie kursów alfabetyzacji i zajęć dokształcających dla 100 najbiedniejszych dzieci uczestniczących w programie oraz opłatę czesnego i zakup przyborów szkolnych dla 100 uczniów ponownie rozpoczynających edukację szkolną. Ponadto w ramach zebranych funduszy dzieci, które uczestniczą w zajęciach alfabetyzacji i dokształcania otrzymają ciepły posiłek w stołówce misyjnej.

Dzięki pomocy organizowanej w ramach projektu dzieci z trudnościami i zaległościami w nauce mogą rozwijać swoje umiejętności i mają motywację do dalszej nauki.

Odpowiedzialny za projekt jest ks. Graziano De Lazzari SDB