35585 zł
cel 35515 zł

47
wspierających

Wyposażenie pracowni komputerowej w Addis Abeba

Salezjanki przybyły do stolicy Etiopii ponad 20 lat temu. Rozpoczęły pracę z najbiedniejszymi dziećmi oraz młodymi kobietami. Siostry oferują młodym edukację i przygotowanie do pracy zawodowej. Założyły szkołę Mary Help College, która funkcjonuje w trzech miastach: Addis Abebie, Dila i Ziway. Projekt dotyczy Addis Abeby i Dila.

Mary Help College ma dobrą reputację w kraju oraz specjalny certyfikat instytucji rządowej, etiopskiego odpowiednika Komisji Edukacji Narodowej. Szkoła zapewnia profesjonalne techniczne wykształcenie na kierunkach: projektowanie ubioru, księgowość, informatyka.

Obecnie na kierunku informatycznym uczy się 80 osób. Aby kurs mógł zostać przeprowadzony profesjonalnie, nauczyciele potrzebują dodatkowego sprzętu. W dziale IT brakuje kabli, zaciskarki do wtyczek, tonerów do drukarki. Dodatkowo potrzebny jest jeden komputer dla instruktora oraz projektor. Sprzęt ten ma na celu ułatwienie prowadzenia zajęć i ćwiczeń dla uczniów. Rzetelna edukacja to dla tych biednych, młodych ludzi jedyna szansa na zmianę ich sytuacji i godnego życia.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Aleksandra Bartoszewska FMA