47516 zł
cel 76104 zł

272
wspierających

Łazienki w internacie/domu wolontariuszy w Dilla

Salezjańska placówka misyjna w Dilla jest położona na południu Etiopii, w odległości 365 km od stolicy. Drogę tę można pokonać w ciągu 7-8 godzin jazdy samochodem. Na misji salezjanki prowadzą dwa przedszkola. Uczęszcza do nich około 500 dzieci w wieku 4-6 lat. Poza tym, przy placówce działa szkoła policealna oraz przychodnia medyczna. Siostry bardzo chętnie korzystają z pomocy wolontariuszy.

Siostra Helena Kamińska, salezjanka, opowiada o pewnej trudności na placówce misyjnej: ,,Do pracy na naszej placówce zgłasza się wiele młodych osób. Są chętni, aby pomagać przy codziennych obowiązkach. Organizują tutejszym dzieciom zabawę i naukę angielskiego, matematyki, robótek ręcznych. Ale pojawia się problem z noclegami. Nie mamy dla nich miejsca, gdzie mogliby zamieszkać, umyć się i odpocząć po całym dniu pracy w gorącym klimacie. Wiemy, że koszt sfinansowania budowy całego domku jest zbyt wysoki. Dlatego prosimy jedynie o wsparcie w wyposażeniu łazienek w domu, który powstanie”.

Domu, którego do tej pory używali wolontariusze, nie opłaca się remontować. Dach przecieka w wielu miejscach, deski są przegniłe, rury rdzewieją. Gliniane ściany zaczynają się kruszyć.

Nowy dom będzie służył jako internat dla dziewcząt z ubogich rodzin z okolicznych wiosek, pragnących uczyć się w Dilla. W czasie wakacji będzie wykorzystany dla wolontariuszy – młodych ludzi pragnących poświęcić swój czas, siły i zdolności w pracy z dziećmi i młodzieżą z Dilla. Posłuży także siostrom salezjankom. Podczas tygodniowych rekolekcji będą mogły w ciszy i spokoju spotkać się z Jezusem i odnowić siły do dalszej pracy.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Helena Kamińska FMA