6213 zł
cel 54810 zł

57
wspierających

Dofinansowanie przyjazdu młodzieży na ŚDM 2016 w Krakowie

Kasama jest miastem położonym w północnej Zambii. Siostry salezjanki otworzyły tam w 1990 roku placówkę misyjną „Laura Centre”. Prowadzą szkołę „Laura Girls” oraz oratorium. Ich podopieczni pochodzą nie tylko z Kasamy, ale także z okolicznych wiosek, położonych w promieniu 5-8 km. Siostry objęły opieką przede wszystkim najbiedniejsze dzieci w wieku szkolnym.

Projekt nr 468 ma na celu sfinansowanie podróży do Polski na Światowe Dni Młodzieży dla siedmiu osób. W grupie znajdują się absolwenci i uczniowie salezjańskiej szkoły średniej, liderzy oratorium, a wśród opiekunów: ksiądz Christian Muselela, odpowiedzialny za program Adopcji na Odległość oraz siostra Mary Vallopallil, dyrektorka szkoły.

Udział w spotkaniu pozwoli młodym Zambijczykom poczuć się częścią wspólnoty Kościoła powszechnego. Siostry z Kasamy mają jeszcze jedną intencję. Podczas Światowych Dni Młodzieży pragną uczcić 25-lecie swojej obecności na terenie archidiecezji Kasama. Te lata poświęciły na ewangelizację i edukację młodych dziewczyn. Chcą podziękować za to Bogu w obecności młodzieży z całego świata.

Odpowiedzialna za projekt jest s. Kayobera Godelieve FMA

468_b

Projekt zrealizowany. Dziękujemy!

Drodzy Dobroczyńcy,

Pragnę z całego serca, podziękować Bogu za to, kim jesteście i co zrobiliście dla nas.
Przede wszystkim dziękuję za pomoc finansową, którą otrzymaliśmy. Po przedstawionym projekcie dostaliśmy 11 000 euro, co początkowo miało pomóc nam wysłać siedem osób na Światowe Dni Młodzieży. Dwie Siostry Salezjanki, jednego kapłana diecezjalnego i 4 młodych ludzi. To była wielka opatrzność. Cieszymy się, że obchodząc 25 lat obecności Sióstr Salezjańskich w Kasamie, mogliśmy uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.

Kiedy otrzymaliśmy pieniądze udało nam się zapłacić za bilety dla każdego, dzięki Bogu przez to otrzymaliśmy bilety w niższej cenie. Z tego tytułu udało się nam zapłacić za kolejnego chłopca i wesprzeć projekt dla kolejnych pięciu osób, aby pojechali do Polski z sekcją Młodzieży Watykańskiej.
Z Waszą pomocą udało nam się wysłać 5 innych osób z Archidiecezji Kasama.
Do tej grupy 12 osób udało się dołączyć parę, w Kongo, którzy żyją i pracują w Zambii. Do grupy 14 osób zostały dodane również 4 dziewczęta z City of Hope – domu dla dziewcząt w Lusace. To dlatego grupa powiększyła się do 18 osób. W rzeczywistości Wasza pomoc finansowa, zamiast 7 osób, pomogła nam wysłać 18 osób z Archidiecezji Kasama. Nasz arcybiskup był bardzo dumny i wdzięczny, widząc grupę osób duchownych i młodych ludzi, którzy pojechali na Światowe Dni Młodzieży.Pobyt w Polsce był wspaniałym przeżyciem. Podczas Dni Diecezjalnych młodzież przebywała w Warszawie. Pobyt w domach rodzin, ich troska i opieka głęboko poruszyły każdego członka grupy. Rodziny towarzyszyły im również podczas wizyty w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. Były pod wrażeniem działalności salezjanów. Po wizycie część osób zapragnęło włączyć się w to misyjne dzieło.Młodzi czują się pobłogosławieni, możliwością spotkania z ludźmi z innych krajów. Takie spotkania poszerzyły ich wizję świata i wiele ich nauczyły. Chętnie dzielą się wrażeniami z wyjazdu: „Znam teraz Maksymiliana Kolbe”, „Widziałem papieża na własne oczy”, „Ludzie angażują się w Kościół”.
W szczególności poruszyła ich posługa wolontariuszy.Czas spędzony w Krakowie był wyjątkowy. Przebywanie z młodzieżą z całego świata jest niezapomnianą pamiątka na całe życie. Księża są bardzo szczęśliwi, że mieli okazję spowiadać w czasie takiego wydarzenia i koncelebrować Msze Swiętą z papieżem Franciszkiem.

Drodzy Dobroczyńcy, raz jeszcze pragnę wyrazić naszą wdzięczność za wsparcie finansowe jakie nam okazaliście.
Nigdy nie przestaniemy się modlić za Was do Boga, aby błogosławił Was za wspaniałą pomoc, dzięki której nasza młodzież, kapłani i siostry , mogli uczestniczyć w 31. Światowych Dniach Młodzieży w Polsce.

Niech Bóg Was błogosławi!.

S. Godelieve Kayobera
opiekunka młodzieży z Kasamy

 

Listy uczestników ŚDM