Dnia 18 czerwca 2017 roku, o godz. 10.00, w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na ul. Kawęczyńskiej  w Warszawie zostaną posłani na misje wolontariusze Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Wolontariusze, którzy wyjadą na misje przeszli roczną formację w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W ciągu roku rozeznawali, skąd pochodzi ich motywacja wyjazdu, poznali charyzmat księdza Bosco, zwyczaje krajów misyjnych  i charakter pracy wolontariuszy. Mieli okazję poznać misjonarzy i misjonarki z różnych placówek misyjnych oraz wolontariuszy, którzy już wrócili z misji.

W 2017 roku na misje wyjadą 3 wolontariuszki na wolontariat roczny, do Peru i Kazachstanu oraz 10 wolontariuszy na wolontariat krótkoterminowy do Zambii, Kazachstanu, Gruzji.

Na misję długoterminową wyjadą: Małgorzata Białczak do Peru oraz  Anna Błaszczak i Justyna Stanek do Kazachstanu.

Na misję krótkoterminową do Zambii wyjadą: Martyna Kuczyńska, Agnieszka Malinowska, Adrianna Karpińska, Hanna Rutkowska, Dominika Kowalska, Angelika Kłos i Albert Szałda. Katarzyna Małkowska i Renata Wasilewska pojadą do Kazachstanu a Ludwika Zalewska do Gruzji.

Zapraszamy na niedzielną mszę, aby obecnością i modlitwą towarzyszyć wolontariuszom w tym pięknym momencie.