Zmarła polska misjonarka salezjańska, która połowę swojego życia poświęciła misjom. Żyła wśród Indian w Brazylii. Pomagała, ewangelizowała, zakładała przychodnie. Jako 90-latka pracowała w sektorze środków masowego przekazu. O swojej posłudze w szpitalu mówiła: “Praca pełna poświęcenia, prawdziwie misyjna, ale dawała mi dużo radości, bo przecież po to tu przyszłam, dla tych najbardziej potrzebujących”.

6 maja 2019 roku odeszła do Pana s. Alina Sienkiewicz, misjonarka, która przez 48 lat pracowała na misjach w Brazylii. Brazylia stała się jej drugą ojczyzną, Indianie drugą rodziną. Do ostatnich chwil swojego życia dzieliła z nimi codzienne troski, przeżywała ich radości i cierpienia. Była dla nich gotowa na wszystko.

S. Alina Sienkiewicz wyjechała na misje w 1971 r. Na początku pracowała na placówce w Manaus. Od lutego 1972 roku pełniła posługę dyrektora szpitala misyjnego oraz katechetki na salezjańskiej placówce misyjnej w Jauarete (Amazonas). Następnie pracowała w miejscowości Santa Isabel, ponownie w Jauarete i Manaus. Od kwietnia 2002 roku pracowała na placówce misyjnej w Assunçao do Rio Içana.

W listopadzie 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Podczas uroczystości z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce po raz pierwszy wręczono medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis” honorujące osoby i instytucje zasłużone dla misji. Jedną z nagród otrzymała siostra Alina Sienkiewicz ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki za gorliwą 46-letnią posługę lekarską wśród chorych i cierpiących brazylijskich Indian, katechizację dzieci i dorosłych oraz szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w sercu Amazonii w Brazylii.

Prosimy o modlitwę w intencji zmarłej misjonarki. Panie, racz jej dać wieczny odpoczynek.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SIOSTRZE ALINIE: