W dniach 10-13 września 2018 roku odwiedzili nas salezjanie pracujący na co dzień w Afryce – ks. Piotr Wojnarowski i ks. Jan Hübner.

Ksiądz Piotr Wojnarowski jest misjonarzem w Ghanie i zaczyna swój urlop w Polsce. Od 2003 roku, kiedy wyjechał na misje, pracował na kilku placówkach – był dyrektorem szkoły technicznej w Odumase, delegatem ds. duszpasterstwa i wychowania młodzieży w Inspektorii Afryki Zachodniej (która obejmuje Ghanę, Nigerię, Liberię i Sierra Leone) oraz proboszczem w Tema. Po powrocie z Polski będzie pracował na nowej misji salezjańskiej w Gambii. Gambia jest już 136. krajem misyjnym, w którym działają salezjanie (43. w samej Afryce).

Ksiądz Jan Hübner pracuje w Sarh. Jest to pierwsza salezjańska placówka misyjna w Czadzie, położona na południu kraju. Ksiądz Jan koordynuje tutaj program Adopcji na Odległość i jest odpowiedzialny za ewangelizację w parafii. Na co dzień jeździ do wiernych, którzy mieszkają na obrzeżach miasta i w okolicznych wioskach. Troszczy się o ich życie sakramentalne i udziela potrzebującym rodzinom wsparcia. Wcześniej posługiwał w Gabonie, Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej.

Misjonarzom życzymy dobrego wypoczynku, wielu sił i energii do pracy oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.