Formacja Misyjna – relacja (październik 2016)

W dniach 14-16 października 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie dla kandydatów Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Tematem przewodnim była Modlitwa-dar Boga. Uczestnicy przybywali do ośrodka już od 16.00,  aby o godzinie 18.00 dołączyć do modlitwy różańcowej w różnych językach. Po modlitwie i kolacji, dyrektor ośrodka, ksiądz Jacek Zdzieborski przywitał uczestników  i zachęcał, aby poznawać się nawzajem. Pięknym zwieńczeniem tego dnia była modlitwa wieczorna, oraz słówko na dobranoc, które powiedział ksiądz Maciej Makuła.

Sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią z jutrznią.  Po śniadaniu i przypomnieniu informacji z zeszłego miesiąca czekało na nas wyzwanie jakim było sprzątanie muzeum oraz grabienie liści wokół ośrodka.

Po przerwie ksiądz Tomasz Łukaszuk przeprowadził konferencję na temat: Rozmyślanie według księdza Franciszka Salezego, w trakcie której przybliżył nam wartość modlitwy na podstawie życia i dzieł tego wybitnego teologa.

Po obiedzie jeden z uczestników spotkania-Albert poprowadził rekreację salezjańską na świeżym powietrzu. Po aktywności fizycznej nastąpiło spotkanie dyrektora z osobami, które myślą o wolontariacie długoterminowym, a po nim z osobami, które myślą o krótkoterminowym wyjeździe. Kolejnym punktem programu była konferencja księdza dyrektora:  A jaka jest Twoja modlitwa?, w czasie której dał piękne świadectwo na temat działania i wartości modlitwy w jego życiu.

Wieczorem adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Był to wspaniały czas przybliżający nas do Boga. W trakcie adoracji odczytano listy od wolontariusz, którzy obecnie przebywają na misjach. Po Błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, słówko na dobranoc powiedziała siostra Magdalena Giera.

W niedzielny poranek spotkaliśmy się w kaplicy na Mszy świętej z jutrznią. Po śniadaniu, wolontariusz Wojciech Zawada przedstawił swoją relację z misji krótkoterminowej w Etiopii, w czasie której prowadził kursy informatyczne dla studentów i nauczycieli Collegu Mary Help of Christians w Addis Abeba. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym obiadem.

Monika Żelazna
Uczestniczka Salezjańskiej Formacji Misyjnej 2016-2017

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA!