4 listopada 20017 roku, Georges Abou Khazen, biskup Aleppo odwiedził Salezjański Ośrodek Misyjny. Biskup zniszczonego przez wojnę syryjskiego miasta przyjechał do Polski, aby podziękować za akcję Dar Dla Aleppo, zorganizowaną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W drodze do Wrocławia zatrzymał się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. Dziękował za pracę salezjanów w Syrii i na całym świecie. W samym Aleppo salezjanie prowadzą oratorium dla dzieci i młodzieży, które gromadzi ponad 800 osób. Tam, otoczone troską i miłością mogą poczuć się bezpiecznie i odzyskać spokój. Salezjanie wychodzą do najbiedniejszych dzielnic i zapraszają opuszczone dzieci.

W wywiadzie udzielonym w SOM-ie, biskup Abou Khazen tak mówi o salezjanach w Aleppo:

“Żyjemy jako jedna rodzina. Jest między nami niewiele różnic. W tym trudnym czasie wojny, staliśmy się sobie bardziej bliscy. Uzupełniamy się w naszych misjach i posłannictwie.”

W Aleppo wciąż panuje trudna sytuacja, mieszkańcy zmagają się z bezrobociem, ogromnymi zniszczeniami, inflacją i sankcjami, które dotykają najuboższych. Módlmy się o pokój dla Syrii.