3 września 2018 roku na roczny wolontariat misyjny do Zambii wyjechały cztery wolontariuszki Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco.

Anna Borkowska i Żaneta Kiliszek będą pracowały na placówce sióstr salezjanek City of Hope w Lusace. Siostry prowadzą szkołę podstawową, dom dla dziewcząt z dysfunkcyjnych rodzin, oratorium.

Ewelina Paździor i Weronika Olkiewicz będą pomagały siostrom salezjankom w Mansie.  Na placówce mieści się przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła zawodowa – krawiecka, nieformalna „szkółka garażowa”, dla dzieci z biednych rodzin, oratorium.

Anna Borkowska ma 23 lata, pochodzi z miejscowości Zabawka. Jej hobby to chodzenie po górach, jazda na rolkach, pieczenie.

Żaneta Kiliszek ma 26 lat i pochodzi z Otwocka. Interesują ją sport, Manchester United, poezja księdza Twardowskiego, literatura faktu oraz literatura kryminalna.

Ewelina Paździor ma 28 lat, pochodzi z Kuźnicy Czeszyckiej. Jej zainteresowania to muzyka, koncerty i festiwale, książki, jazda na rowerze, turystyka, podróże.

Weronika Olkiewicz ma 24 lata i pochodzi z Rybnika. Interesuje ja historia, podróże, protokół dyplomatyczny, rękodzieło, działania społeczne.

Wolontariuszkom życzymy opieki Maryi Wspomożycielki i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień misji!